12
Ara
2014

Yaşa Göre Estetik

Eskiden estetik ameliyatlar maddiyatla ölçülebilir bir değerdeyken günümüzde gelişen teknoloji ile bu fiyatlar oldukça düştü. Tabi bu düşüş ile başvuranların sayısı da oldukça arttı. Estetik yaptırmayı düşünenlerin birçoğu şikâyetçi oldukları ya da yaşın vermiş olduğu deformasyonu yok etmeye yönelik olmaktadır. Sadece kadınların değil erkeklerinde sıklıkla başvurdukları estetik operasyonlar ülkemizde de oldukça fazladır.

estetik ameliyat

estetik ameliyat

Gençlik, Orta Yaş, Yaşlılık Dönemleri ve Estetik İhtiyacı

yaşa göre estetik

yaşa göre estetik

  • Gençlik dönemi olarak belirttiğimiz 20 ila 30 yaş arasında genellikle başvurulan estetik operasyonlar burun üzerinedir. Bu dönemde henüz diri olan ciltte bir sorun olmadığından burun değişikliği ya da düzeltilmesi gibi müdahaleler sıklıkla olmakta.
  • Orta yaş denilince 30 ve 40 yaş arasındaki kadınlarda doğum sonrası deformasyonların olduğu, yüzde çizgilerin oluştuğu dönemdir. Bu dönemde de gene doğum sonrası oluşan çatlaklar ve karın sarkmaları için yapılan müdahalelerin yanında göğüslerin de kilo alıp verme ile oluşmuş olan sarkmalarına karşıda estetik operasyonlar sıklıkla yaşanmakta.
  • Yaşlılık dönemi yani 40 yaşını almış ve katlamış olanlarda özellikle yüz ile ilgili operasyonlar yapılmaktadır. Gözaltı morluklar ve torbalar ile ilgili birçok estetikler bu dönemde fazlalaşır.
Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir