22
Haz
2016

Çocuklara Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırın

İnsan kesinlikle okumalıdır. Okumayan bir insan sokaktaki canlı bombadan daha tehlikelidir. Kitap okuma alışkanlığı küçük yaştan çocuğa verilmelidir. Bu anne babanın sorumluluğudur. Çünkü küçük yaştan okumaya başlayan bir çocuk hayata karşı daha hazır olur. Birçok şeyi yaşayarak da öğrense yine de kitap okumalıdır.

çocuklarda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak

çocuklarda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak

Kitap Okumayı Sevdirin

Kitap okumak insanın hem kültürünü hem de aklını geliştirir. Daha güzel konuşmak gibi önemli bir özellik kazanmasına sebebiyet verir. Çocuğa kitap okumayı aşılamak için bir şeyler yapmanız gerekiyor. İlk olarak çocuğun yanında okula ve dershaneye verilen kitap parasını tartışmamalısınız. Böyle yaparsanız eğer çocuk kitaba karşı ön yargılı bir tutum sergiler.

çocuklarda kitap okuma alışkanlığı

çocuklarda kitap okuma alışkanlığı

Alacağı kitaplarda ona yardımcı olun. Toplumun değerlerine uygun, iyi ve ona yarar sağlayacak kitaplar almasını sağlayın. Ona güzel şeyleri aşılayın ki kitap okumayı sevsin. Çocuğunuza sizin de o yaşlarda kitap okumaya başladığınızı anlatın. Okuduğunuz kitapları anlatın. Böylece çocukta bunları merak edecek ve okumak isteyecektir. O yaşlarda sizi örnek aldığı için kilit nokta sizsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir