18
Haz
2016

Kıskançlık Nasıl Azaltılır?

Kıskançlık ile baş edebilmek istiyorsanız öncelikle kıskançlığa yol açan duygularınızı tespit ederek onların üzerine gitmeniz gerekiyor. Kendisine güvenmeyen kişilerde daha fazla gözlemlenen kıskançlık krizlerinin kontrolden çıktığı durumlarda ilişkiler sona erebiliyor. Bu sebeple öncelikle kendinize olan güveninizi yüksek tutarak hayatınızı yaşamalısınız.

kıskançlık

kıskançlık

Terk edilmek, reddedilmek ve aldatılmak gibi duygulara karşı her zaman kendinizi hazır hissederek ilişki yaşarsanız karşınızdaki insanı daha az kıskanmaya başladığınızı fark edebilirsiniz.

Geçmiş ile Kıyaslama Yapmayın

Kıskançlık krizleriniz tuttuğu zaman kırıcı, yıkıcı ve suçlayıcı tavırlar içerisine girmekten uzak durun. Aşırı tepki göstermek yerine sessizliğinizi koruyun ve bir süre ortamdan uzaklaşın. Eğer uzun süre boyunca bu endişeleriniz geçmiyor ise karşınızdaki kişiye hislerinizi kibar bir şekilde açıklayın ve itici konuma düşmeyin.

kıskançlık nasıl azaltılır

kıskançlık nasıl azaltılır

Geçmişte yaşadığınız olaylardan dolayı çabuk bir şekilde kıskanıyorsanız geçmişinizi arkada bırakmaya çalışın. Kendinize yeni bir gelecek açarak o yoldan ilerleyin ve geçmişteki kötü deneyimlerinizi aklınıza getirmeyin. Her insanın farklı olduğunu ve karşınızdaki kişinin geçmişte karşılaştığınız kişiler ile aynı olmadığını unutmayın.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir