06
Şub
2015

Aile Terapisti Nedir?

Aile olmak zor iştir. Aile özünde bir resmi kurum olduğu için her kurum da olabildiği gibi burada da sorunların yer yer yaşanılması kaçınılmazdır.

Bazen yaşanan bir ölüm, bazen yaşanan bir kaza, aileden birinin gireceği çok önemli bir sına aile içinde kırılmalara, travmalara yol açabilir. Özelikle boşanma dönemleri gerek boşananlar için gerekse ailenin diğer fertleri için güç bir dönemdir zira yaşam yeniden şekillenmekte ve ortaya belirsizlikler çıkmakta.

aile-terapisi-nedir-aile-terapisti-kimdir

İşte bu durumlar ile baş edebilmek için başvurulan kişi aile terapistidir ve psikoloji eğitimi almasına rağmen özelikle aile alanında uzmanlaşmış kişilerdir.

Hangi Durumlarda Aile Terapistine Gidilir?

Boşanma, cinsel sorunlar, depresyon, ergenlik döneminde yaşanan uyum sorunları, aile içinde bir ferdin yaşadığı ciddi bir sağlık sorunu nedeniyle aile terapistinden yardım alınması gerekir.

Aile Terapistinden Beklenenler

Burada gidilen aile terapistine çok iş düşer. Zira aileyi çok iyi tanıyıp, iyi analiz edip, ona uygun çözümler üretmesi gerekir aksi halde aile terapistine gidilmesi bir şey ifade etmeyecektir, böyle bir sorununuz varsa Pakua Psikolojik gelişim akademisinde aile terapisi hizmetinden yararlanarak sorunsuz temelleri oluşturabilirsiniz daha detaylı bilgi için pakuapsikoloji.com/aile-terapisi-nedir-aile-terapisti-kimdir internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir