17
Ara
2017

Sıcaklarda Uyumanın Püf Noktaları

Sıcak havalarda maalesef uyumak tamamen bir işkenceye dönüşüyor. Bu hem yetişinler için hem de çocuklar için de geçerli. Daha çok uyanma, sürekli sağdan dola soldan sağa dönme ya da hiç uyumamama yaz aylarının enbüyük kabuslarından biri. Peki daha iyi bir uyku için yapmanız gerekenler nelerdir? Sıcaklar havalarda daha kaliteli uyumak için bunlara mutlaka göz atın.

sıcakta uyumak

sıcakta uyumak

Alkollü uyumaktan kaçınınız. Solunum baskılanacak ve sizler daha rahatsız bir uyuma süreci yaşıyor olacaksınız.

Kilolu biriyseniz kilo vermeye odaklanın göreceksiniz ki daha rahat uyuyor olacaksınız.

Sırt üstü yatmaktan kaçının. Özellikle sıcak havalarda sırt üstü değil de yan dönerek ya da yüz üstü uyumayı denerseniz daha kolay uyuduğunuzu göreceksiniz.

Klima en iyi çare olarak en son kullanılıyor maalesef. Aslında en iyi çözüm ama tüm gece klima altında açık olarak yatmak sağlık için de pek yararlı değil. Bu sebeple çok zorlandığınız durumlarda klimanızı zaman ayarlaması yaparak uyuyabilirsiniz. Uykuya daldıktan sonra kendini otomatik olarak kapatırsa sorun olmayacak ve sizler de rahat bir uykuya geçiş yapmış olacaksınız.

uyumak

uyumak

uyumak

Uyumadan önce duş almanız da daha rahat uyumanıza yardımcı oluyor olacaktır.

Özellikle ter çeken kıyafetler ile yatmaya odaklanın. Tam pamuklu olan kıyafetler giymeniz daha rahat etmenizi sağlıyor olacak. Sizi sıkmayacak ve bol olmasına da dikkat etmelisiniz. Bunları baz alarak çok daha rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir