21
Ara
2017

Telefonun Ömrünü Uzatmanın Yolları

Değişen teknoloji ile beraber telefonlar artık insanların her şeyi gibi bir şey oldu. Artık herkesin akıllı telefonu var ve bu telefonlar bizlerin hayatını kontrol ediyor bizzat. Bu telefonların başına en ufak bir şey gelsin istemeyiz. Çünkü dünyayı bu telefonlardan takip ediyor, bu telefonlar ile kendimizi bilgili ve özgür hissediyoruz. Çünkü bütün dünya avuçlarımızın arasında. Peki bu telefonlar nasıl uzun ömürlü kullanılabilir?

telefon kullanmak

telefon kullanmak

Şarj Meselesi Önemli

Normalde her akıllı telefon kaliteli olduğundan dolayı uzun bir süre normal bir kullanıcıyı götürür. Ama bazen olur olmadık hatalar telefonun ömrünü ciddi manada kısaltabiliyor ve bu da pek iyi bir şey olmuyor. Birtakım şeylere dikkat ederek telefonunuzun ömrünü uzatabilirsiniz. Mesela telefonunuzun fazla ısınmasına engel olun. Bataryalar oldukça çabuk ısınabiliyor özellikle de Apple ürünlerinde. Hatta firma şarj ederken kasayı çıkarın diye uyarı bile yapıyor.

telefon ömrü

telefon ömrü

Telefonunuzu fazla ısıtmayın. Laptop soğutucuları bile kullanabilirsiniz zor durumda kaldığınızda. Telefonunuz tamamen şarjı dolmuş durumdayken prizde bırakmayın. Aşırı gerilimden batarya yorgun çıkacaktır. Buna engel olun. Ayrıca zırt bırt telefonunuzu şarja takın. Evet yanlış değil. Telefonunuzu karnı aç bir birey olarak düşünün. Fırsat buldukça şarja takın. Ayrıca her zaman %100 doldurmanıza da gerek yok. Bazen batarya çubuğunda küçük bir boşluk iyi olacaktır. Bunun dışında telefonunuzu şarjının sonuna kadar kullanmayın. Bu da telefonu yıpratır. Mümkün olduğunca şarja takın.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir