15
May
2014

Kredi Notu İnternetten Öğrenilebilir

Bankalara yaptığınız kredi başvurusunun yanıtlanması bazen günler alabilir. Hangi bankaya hangi kredi için başvuru yaptığınıza bağlı olarak bu süre değişecektir. Ancak çok basit bir yöntem ile nasıl bir yanıt alacağınıza dair bir fikir edinebilirsiniz. Bu konuda imdadınıza yetişecek olan kredi notu öğrenme işlemidir. Üstelik bu işlemi internetten online olarak birkaç dakika içerisinde yapabilirsiniz.

kredi notu öğrenme

kredi notu öğrenme

Online olarak TC kimlik numaranızı ve adınız ile soyadınızı kullanarak kredi notunuzun yüksek mi yoksa düşük mü olduğunu öğrenme şansına sahipsiniz. Bu sayede kredi başvurularınıza olumlu mu yoksa olumsuz mu yanıt alacağınıza dair bir fikriniz olacaktır. Çünkü bankaların tümü kredi başvurularını değerlendirirken öncelikle kredi notlarına dikkat ediyor.

Kredi Başvurusu Yapmadan Önce Notunuzu Öğrenin!

Kredi notu ise sizin daha önce kullandığınız banka kredilerinde herhangi bir problem yaşamanız durumunda düşük oluyor. Ödemelerinizi düzenli olarak yapmış iseniz bu durumda kredi notunuz da yükseliyor. En çok talep gören gelir belgesiz kredi başvurularında da kredi notunun bir hayli belirleyici olduğunu belirtmeliyiz. Bu arada kredi türü, son yıllarda büyük talep görmeye başladı.

gelir belgesiz kredi

gelir belgesiz kredi

Son derece hızlı bir şekilde, internet üzerinden başvuru yapılabilir. Bu krediyi her banka vermiyor. Denizbank ve TEB gibi birkaç banka gelir belgesi talep etmeden kredi veriyor. Başvurulara yanıtların da aynı hızda verildiğini hatırlatmak isteriz. Ancak miktarın da çok yüksek rakamlara tekabül etmediğini bilinmesi gerekiyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir