14
Ara
2017

Makyajla Uyumak Cilde Ne Tarz Zararlar Verir?

Cilt, geceleri kendini yeniler. Ancak kadınlar eğer ki akşamları başta fondöten olmak üzere makyajlarını silmeden uyudukları zaman ciltlerine tahmin ettiklerinden çok daha ciddi şekilde zarar vermiş olacaklardır. Birçok kadın bir kereden bir şey olmaz diyerek çoğu zaman makyajlarını silmeden yatıyorlar. Böyle olunca birbirinden farklı cilt sorunları oldukça erken yaşlarda karşılarına çıkmaya başlayabiliyor.

Makyaj Bazı

Makyaj bazı kullanımının cilde zarar verip vermediğinin bilinmesi için öncelikli olarak primer’ın nasıl kullanıldığına dikkat etmek gerekmekte. Makyaj bazı tüm günde yüzde kalırsa, bakterilerin de aynı şekilde yüzde kalmasına neden olabilecektir.

makyajla uyumak

makyajla uyumak

Fondöten 

Kalın bir tabaka olarak sürülen fondötenin üzerinde tüm gün başta hava kirliliği olmak üzere bakteri, egzoz dumanı gibi çevresel etkileri içerisinde barındırmasına sebep olacaktır. Akşam ciltteki fondötenin temizlenmemesi sonrasında erken kırışıklıklar ve akne oluşumu gibi durumlar kendini göstermeye başlayacaktır.

Rimel

Rimel partikülleri kıl köklerini tıkayarak kirpiklerin tahriş olmasına sebep olacaktır. Kirpiklerin tahriş olması sonrasında şişme ve bakterilerin kirpiklere yerleşmesi sonrasında göz nezlesi sorunu ortaya çıkabilecektir. Bununla beraber rimel ile uyumanın sonrasında kirpikler çok kolay bir şekilde kırılmaya başlayacaktır.

makyaj temizlemeden uyumak

makyaj temizlemeden uyumak

Ruj

Rujun silinmeden uyunmasından sonra dudaklarda kuruluk ve çatlak sorunu kendini gösterecektir. Kadınların dudaklarında çatlak oluşturmasını engellemek istedikleri zaman yalnızca dudaklarındaki rujlarını silmemeli, aynı zamanda belirli aralıklar ile dudak peelingi yapılması önemlidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir