28
Kas
2014

Erkek Dünyasında Bakım

Erkekler için temiz görünen bir cilt yeterli gibi görünse de, erkekler artık cildini daha iyi görmek istiyor. Gelişen çağla erkekler cilt bakımının farkına varıp kozmetiğe yöneldiler. Bir çoğu için bu durum tıraş losyonu ve nemlendiricilerle sınırlı kalsa da, cilt bakımına vakit ayıran erkek sayısı gün geçtikçe artıyor.

Erkeğin en öncelikli meselesi olan tıraş her gün cilde uygulandığında yıpratıcı olabiliyor. Erkek cildi bunun sonucunda çeşitli kızarıklar ve tahrişe maruz kalıyor. Bu durumun değişebilmesi için tıraş olurken izlenen tekniğe dikkat edilmelidir. Tıraş köpüğü dairesel hareketlerle yüze sürülmelidir. Tüylerin yönüne doğru yapılan tıraş sonrasında, cilde uygun bir nemlendirici kullanılmalıdır.

Erkek Dünyasında Bakım

Erkek Dünyasında Bakım

Yinede bazı durumlarda erkek cildi için, tıraş sonrası bakım yetersiz kalır. Bu durumlarda yaşlanma karşıtı kozmetiğe, cildi rahatlatan serumlara ihtiyaç duyulabilir. Haftada bir gün yapılan maske ve peeling uygulamaları cildi rahatlatacaktır.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkeklerin cilt bakımı yaparken dikkate almadıkları bazı hususlar var. Bunlar tıraşın mutlaka tıraş losyonu veya köpüğüyle yapılması ve sonrasında nemlendirilmesi gibi konular. Tıraş olduktan sonra nemlendirici yerine kolonya gibi alkol içeren ürünler kullanmaları cildi yıpratan durumlardan biri. Henüz tahriş olmuş cildi sakinleştirmek yerine hassaslaştıran alkol içerikli ürünler tercih edilmemelidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir