26
Kas
2014

Maden Makine Çeşitlerinden Ball Mill

Makine sanayinde madenleri çıkarmaktan onları ayrıştırmaya kadar birçok makine kullanılıyor. Bu makinelerden en çok kullanılanları da değirmenler olarak karşımıza çıkıyor. Aklınıza eski model değirmenler gelmesin teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık son model bir çok değirmen, maddeleri küçültmede ayrıştırmada kullanılıyor.

Özellikle son yıllarda maden sektöründe Remas firması başta olmak üzere yapılan atılımlarda birçok maden makinesi sektöre kazandırıldı. Önceleri çok uzun süre yapılamayan işlemler artık bu makineler sayesinde kısa sürelerde yapılabiliniyor. Çubuklu değirmenlerden yaş öğütme tesislerine, ball mill yani bilyalı değirmenlerden döner kurutuculara kadar birçok dev makine bu alanda kullanılarak işleri daha da kolaylaştırıyor.

Ball Mill

Ball Mill Nedir

Ball mill çoğunlukla 150 mikrondan küçük ürünler üretmek için kullanılan makinelerdir. Türkçesi bilyalı değirmen olan makineler endüstriyel madenleri küçültmede kullanılmaktadır. Çarpma ve sürtünme kuvvetinin ortaya çıkmasıyla toplar aracılığıyla noktasal temas sağlanarak kuvvetlerin dengeli iletimi sağlanır ve böylece ufalma sağlanır.

Sizlerde maden makineleri hakkında daha fazla bilgi almak ve bizlerle iletişime geçmek isterseniz tek yapmanız gereken http://www.remas.com.tr/remas/ball-mill/ adresine ziyarette bulunmak. Remas firması olarak sizlere en kaliteli hizmeti vererek düşük maliyetler oluşturmanıza yardımcı oluyoruz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir