30
Kas
2014

Vizyondaki Flimleri Takip Ediyor musunuz ?

Film izlemek yalnızken, sevgiliyle, arkadaşlarla, konu komşuyla, ailecek yapılabilen bir aktivitedir, sosyalliktin, boş vakit geçirmedir, eğlenmedir, duygulanmadır, kahkaha atmadır, doyasıya ağlamadır.

Flim İzlerken

Flim İzlerken

Film izlemek için bir çok bahane olabileceği gibi bir çok yöntem de vardır. Ülkemizde ulusal ya da yerel olsun tüm televizyon kanalarında günün herhangi bir saatinde film bulunabilir. Ayrıca dijital platformların da tamamında, film ya da sinema kanalı adı altında bir çok seçenek bulunur. Bu kanallar, sürekli olarak film yayınlarlar. Filmler, aksiyon, komedi, dram gibi kategorilere ayrılmış kanallarda 24 saat yayınlanır.  Ayrıca, çeşitli alternatifler sunan internet siteleri, VSD, DVD seçenekleri ile evde film izleme seçenekleri bulunur. Ayrıca bazıları için filmi sinemada izlemek ayrı bir zevk, ayrı bir kültürdür. Sinemaya giderek film izleme de önemli bir alternatiftir.

İzlenmesi Gereken Flimler

İzlenmesi Gereken Flimler

Yeniler, Her Hafta Yenileniyor

Hangi tür filmi, hangi yöntemle ya da nerede izlemeye karar verirseniz verin. Seçeneklerde mutlaka haftanın yeni filmleri bulunur. Televizyon kanallarında bir çok kanalda ‘Tv’de ilk’ diye reklamı yapılan filmler bulunur. Bunlar, o haftanın beyaz ekran vizyonunun yenileridir. VCD, DVD sektöründe de o haftanın en yenileri bulunur. Bazı filmler sadece DVD piyasası için çekilirken, bazı filmler sinema salonlarında yeterli kadar gösterildikten sonra DVD olarak piyasaya çıkar.

Ama, haftanın yenileri en çok Sinema filmleri için kullanılır ve yakışır. Hem ülkemizde Yeşilçam filmleri, hem dünya sektörünün amiral gemisi Hollywood’da ve diğer ülkelerin sinemalarının hemen hemen her hafta yeni filmleri vizyona girer. Bu filmler hakkında kısa bilgiler edinip, hangi filmin izleneceğine karar vermek önemlidir. Sadece filmin afişine, ismine, oyuncu, yönetmen adına bakarak film seçmek, hiç sevmediğiniz bir tarzı izlemenize ve sıkılmanıza neden olur. O nedenle özellikle internet üzerindeki haftanın yeni filmlerini takip ederek, en doğru seçimi yapabilirsiniz.

 

 

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir