02
Ara
2014

Ağız Sağlığımızı Korumak İçin Neler Yapmalıyız

Sağlıklı dişler ve ağız için günde yalnızca 5 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Toplam 3 adımdan oluşan bu günlük bakımı yapmak için sadece dişlerinizi fırçalamanız ve diş ipi kullanarak temizlemeniz yeterli olmaz, aynı zamanda dişlerde oluşan plaklara karşı özel bir ürün kullanarak ağzınızı temizlemeniz gerekiyor.

Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz de ağız sağlığınız için bir diğer önemli konudur. Diş sağlığınıza iyi gelecek faydaları besinler tüketmelisiniz. Elma, armut, meyve ve sebzelerin içindeki lifler diş sağlığı açısından için size yardımcı olabilecek besinlerdir.

Sıvı tüketimi yararlı olduğu kadar size zararlı da olabilen bir konudur. Sigara ve kahveyi aşırı tüketen kişiler de ağız içi tükürük salgısının azalmasından dolayı, kuru kalan ağız içinde kötü kokular meydana gelebilir. Bu yüzden asitli ve şekerli sıvı gıdalar yerine bol su tüketmeye özen gösterin.

Geceleri Ağız Sağlığınızı İhmal Etmeyin

Çoğu insan ağız sağlığına sadece gündüzleri önem verir. Oldukça yanlış olan bu davranış geceleri ağızda biriken bakterilerin daha hızlı üremesinden dolayı, ağız sağlığınıza daha fazla zarar vermektedir.

Ağız Sağlığı

Ağız Sağlığı

Mutlaka geceleri yatmadan önce dişlerinizin ve ağzınızın bakımını özenli bir şekilde gerçekleştirin. Sağlıksız bir ağızla yatağa girdiğiniz zaman gündüz ayakta olduğunuz vakitlerden daha fazla zarar göreceğinizi aklınızdan çıkartmayın.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir