04
Ara
2014

Kilolu Hanımların Hamileliği

Anne olmayı her kadın doğal olarak ister. Ama hamilelik,  vücudunda bir başka canlının taşındığı uzun bir yoldur. Bu yolda ne bebeğin, ne de kişinin kendi sağlığının riske atılmaması gerekir. O yüzden hamilelikten önce kişi mutlaka gerekli sağlık kontrollerinden geçmeli ve eğer sağlığı izin veriyorsa hamile kalmalıdır.

Sadece sağlık problemleri değil, kilo da hamilelikte risk arz etmektedir. Aşırı kilolu olmak hamilelikte sorun yaratmaktadır ve belli bir kilonun üzerinde olanların kilo verdikten sonra hamile kalması tavsiye edilmektedir..

Kilolu Olmanın Hamilelikte Yaşatabileceği Sorunlar

Evet, hamilelikte kilo başlı başına bir sorun teşkil etmektedir. Kişi ideal kilosunun üstünde bir kiloya sahip ise bu dönemde düşük riski artmaktadır. Dahası zaten hamilelik döneminde de kilo alınacağı unutulmamalıdır. Yine bu dönemde kiloya bağlı olarak, tansiyon problemleri yaşanabilmekte bu ise hem bebeğin, hem anne adayının hayatını tehlikeye sokmaktadır.

Kilolu Hamilelik

Kilolu Hamilelik

Hamilelikte kilolu olmanın bir başka riski ise kişi rahat hareket edemediğinden yaşam kalitesinin düşmesi ve doğumda yaşanabilecek sorunların artmasıdır. Unutulmamalıdır ki doğum başlı başına bir süreçtir ve kilolardan dolayı doğum sırasında da sorunlar oluşabilmekte ve bazen istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmaktadır. O yüzden önce kilo verilmeli, sonra hamile kalınmalıdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir