06
Ara
2014

Tarzınızı Etkileyen Hava Şartları

Hava şartları giyimimizi etkileyen belki de en önemli faktördür. Yazın giyilen ince kıyafetler zarif bir görünüm sağlarken, kışın yağmurlu havalarda tercih edilen bazı kıyafetler stil yanlışlığı yaratarak rüküş bir görünüme neden olabilir. Birçok kadın soğuk kış günlerinde üşümemek adına yaptığı tercih ile bazen şıklığını engelleyebilir. Peki, bu kusursuz görünümü engelleyen kıyafet ve aksesuarlar neler olabilir?

Kış aylarının vazgeçilmezi belki de en önemlisi olarak bilinen puf kabanlar hemen hemen herkes tarafından çok yakıştığı bilinse de, aslında çok az kişi tarafından tercih edilen ürünlerdendir. Puf kaban kullanan kişinin düzgün bir fiziğe, ince bele sahip olması ile ancak şık bir görünüm sağlanabilir. Boyunluklar Da şüphesiz ki, kısa boyun ve kısa omuz genişliğine sahip olanları olduğundan daha kilolu göstermektedir. Rahat olduğu düşünülerek giyinilen salaş tunikler bile aslında kadınların bütün zarafetini engelleyen stil yanlışlarından biridir.

 Tarzınızı Etkileyen Hava Şartları

Tarzınızı Etkileyen Hava Şartları

İnsanlarda farklı bir bakış açısı uyandıran aşırı desenli taytlar ise oldukça kaba görüntüye neden oluyor. Yağmurlu havalarda dikkat edilen en önemli şey giyilen ayakkabının veya kıyafetin su emici olmaması olduğundan saçaklı veya kürk tarzında mont ve yelek giymek de ıslaklığın teninize geçmesine neden olur. Aynı zamanda kocaman çantalar ve gereğinden fazla bileklik takmak bile hoş olmayan bir görüntü yaratıyor.

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir