09
Eki
2015

Gömlekler Konusunda Kadınlar da Söz Sahibi

Unisex bir parça olan gömlekler kadınların da erkeklerin de hayatında geniş yer tutar. Yüzlerce farklı modeli olmasının yanı sıra, altına tercih edilecek parçalarla da farklı kombinler yaratılabilir.

bayan gömlek

bayan gömlek

Ceket İçine Gömlek Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gömleklerin genellikle erkeklerin tekelinde bir ürün olduğu düşünülse de özellikle iş hayatında kadınlar da erkekler kadar gömlek kullanıyor. Nasıl ki erkekler takım elbiselerin içine tercih ederken kadınlar da etek-ceket ya da pantolon-ceket şeklinde klasik giyindiklerinde ceketin içine gayet tabi gömlek kullanabilirler. Ancak kadınların gömlek seçerken işleri erkekler kadar değildir. Yani özellikle ceket içi bir gömlek tercih edecekseniz kesinlik dar ve bedeninizi saran bir model olmalıdır.

kadın gömlek

kadın gömlek

Yanlış tercihler yapıldığı durumlarda bel kısmında oluşan potluk zaten hoş görünmezken bir de ceketin içinde kırışarak daha da kötü bir görüntü yaratabiliyor. Bu nedenle gömleğinizin hem bedeninizi hem de kollarınızı iyi sarması önemlidir. Ayrıca bedeni kadar gömlek yakalarına da özen göstermeniz gerekir. Yakaların her daim dik durması ve gerektiğinden fazla geniş olmaması daha şık görünmenizi sağlar.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir