27
Şub
2016

Hamilelikte Sağlıklı Beslenme

Hamile kadınlar genelde bunun arkasına sığınıp yediklerine içtiklerine dikkat etmiyorlar. Bir de yemek yemeyi seven kadınlar için hamilelikte alınan kilolar bir süre sonra kâbusa dönüşebiliyor. Çünkü uzmanlar normal şartlar altında 12-16 kilo arasındaki kilo alımını öneriyorlar ve fazlasının bebeğe değil anneye kaldığını da özellikle belirtiyorlar.

hamilelikte beslenme

hamilelikte beslenme

Yemeklerden Sonra Hareketsiz Kalmamalısınız

Aşerme hamile kadınların en sık yaşadığı olaylardan biridir yani olmadık zamanlarda canları olmadık şeyler çeker. Elbette canınızın istediğini yiyebilirsiniz fakat bunları bir sınır içerisinde ve belli saatlerde tüketmenizde fayda vardır. Örneğin canınız çok da sağlıklı olmayan kızartmalar, yağlı İskenderler ya da cipsler çekiyor olabilir. Fakat bunları yerken 2 yerine 1 tane yemeye özen göstermelisiniz.

gebelikte beslenmek

gebelikte beslenmek

Ayrıca bu tür yiyecekleri gece yatmadan önce değil gün ortasında tüketmeye ve ardından yakmaya dikkat edin. Yani ne yerseniz yiyin ardından hareketsiz kalmak yerine hareketli olmaya özen göstermelisiniz. Mesela yürüyüş yapmak hareketli olmak adına iyi bir alternatif olabilir. Aksi takdirde fazladan alınan kilolar anneye doğum sonrası için kötü bir hatıra olarak kalıyor.

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir