26
Ara
2014

Yaz geldi el ayak ağız hastalığı salgınları başladı

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, tatil planları, deniz planları ve havuz aktiviteleri ayarlanmaya başlandı. Tabii her güzelliğin bir bedeli var, bu güzelliklerin yaşanması esnasında, özellikle çocuklarda el ve ağız bölgelerinde çıkan yaralar, bu güzel anların bir bedelinin olduğunu tekrar hatırlattı.

Ağız Salgını

Ağız Salgını

Virüslerle mücadele

Özellikle deniz ve havuz suyundan alınan mikroplar, çocuklarda bu salgının başlamasına neden oldu. Yetişkinlere nazaran, daha çok çocuklarda görülmesi, bulaşıcı özelliklerin de artmasına neden oldu. Kapılan mikroplar neticesinde, bulaşıcı özellikler gösteren bu rahatsızlıklarla mücadele edilmeli ve salgın bir an önce önlenmelidir. Bunun için yapılması gereken, mikropları bertaraf edecek, ilaç tedavisine başlamaktır.

El Ayak Salgını

El Ayak Salgını

Bu tedavi ile birlikte, mikroplar vücut içerisinden dışarıya atılacak ve bu sayede salgında sona ermiş olacaktır. Sona eren salgınla birlikte, tatil keyfide kaldığı yerden devam etmiş olacaktır. Her dönem dikkatli olunması gerekir. Özellikle siz ebeveynler olarak, ayrıca dikkatli olmalısınız. Çocuğunuzun salgına yakalanmaması için, sürekli gözlem yapmalı ve mikroplardan uzak bir hayat yaşamasını sağlamalısınız.

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir