28
Ara
2014

iOS Sürümleri Arasında Geçiş Yapılabiliyor

iOS hackerları, günümüzde Apple markasına yardımcı olan ve gerçekten birçok imkansızı başaran hackerlar olarak tarihimizde çoğu zaman yer aldı diyebiliriz. Günümüzde de yapılan açıklamalar doğrultusunda iOS 7’den iOS 6’ya geri dönüşün yapılmasının zor olduğu belirtiliyordu.

Ya telefonu sıfırlamak gerekiyordu ya da bulunduğunuz sürümde kalmak gerekliydi. Ancak bu açıklama üzere iOS hackeri olan @winocm adlı hacker, iOS sürümleri arasında geçişler yapabilmeyi başardı.

ios 8

ios 8

YouTube video paylaşım ağı üzerinden paylaştığı videoda iOS 7’den 6’ya, iOS 6’dan 5 sürümüne kadar geçiş yapabildiğini dair kanıtları paylaştı.

Gerçekten başarılı geçişler ve inanılması zor olan işlemleri başaran bu hacker, Dual Boot aracı ile bunu başardığını, bu işlemi gerçekleştirdiğini de belirtiyor.

ios 7

ios 7

iOS Sürüm Değiştirme Hayal Değil!

Bundan böyle sizlerde telefonunuzu sıfırlamak için zor zaman geçirmeyeceksiniz. Rahat edebileceğiniz şekilde, telefonunuzu sıfırlamadan rahatlık ve kolaylıkla iOS sürümleri arasında geçişler yapabileceksiniz.

Bu güncelleme ile ilgili olan bildirim, Apple tarafından eminiz ki yakı zaman içerisinde paylaşılacakken; PC aracılığıyla beraber sizlerde tek bir tık ile geçiş yapabileceğiniz iOS sürümlerinden talep ettiğinize dönüş yapabilirsiniz.

ios 8 trend

ios 8 trend

Merakla beklenen detay ise, hackerların yaptığı bu açık ile ilgili olarak Apple, yeni güncelleme de bu açığı kapatmak adına bir şeyler yapacak mıdır? Eminiz ki yapacaktır ve yeni güncelleme, birkaç gün içerisinde gelecektir.

ios 7 sistem

ios 7 sistem

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir