10
Şub
2020

Sayaç Panoları

Farklı ölçü, özellikle ve stillerde üretilen sayaç panoları, elektrik sayaçlarının dışarıdan gelebilecek tüm durumlara karşı korunması amacıyla tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu panolar sayaçların belli bir alanda düzenli bir şekilde bulunmasını da sağlıyor. Elektrik sayaçlarını pratik bir şekilde sayaç panosu üzerine monte edebilirsiniz.  Ayrıca panolarda otomatik sigortalara yer verilmesi adına otomat rayı da vardır. Otomatik sigortalar bu raya oturtulur ve çok kısa bir süre içinde panoya yerleştirilir. Ayrıca panoları zil trafosu ve merdiven otomatiği gibi farklı ihtiyaçlarınız için de kullanabilirsiniz. Çok yönlü kullanım özellikleriyle bu panolar farklı arayışlardan kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.

Sayaç Panosu Modelleri

Farklı ihtiyaçlar için tercih edebileceğiniz sayaç panosu modelleri; trifaze ve monofaze tipte bulunan elektrik sayaçlarını yerleştirmenize olanak tanır.  ürünleri sıva altı, sıva üstü ya da harici olarak kullanabilirsiniz. Pano çeşitleri tekli, ikili, üçlü, dörtlü, beşli, altılı, sekizli ve onlu olacak şekilde farklı adetlerde elektrik sayacı yerleştirmeniz için tasarlanmıştır.

Sayaç panoları tercih edilen kablo türüne göre farklı rakor montajı yapma seçeneğine sahip. Açılış, kapanış ya da kusurlu olması sebebiyle elektrik sayaçlarına mühür bağlanması durumunda özel olarak tasarlanan delikler üzerinden kolayca işlem yapılabilir.

Sayaç Panosu Seçimi

Sayaç panosu seçerken farklı ihtiyaçlarınıza ve tasarımlarına göre modeller arasından tercihte bulunabilirsiniz. Panolarda öncelikle kullanıcı güvenliğine önem verilmiştir. Bu amaçla yalıtılmış yüzeyli panolar kaçak ya da bağlantı hatası olsa da elektrik iletmez. Pano kapaklarının önemli bir bölümü polikarbon malzemelerden yapılmaktadır. Bu sayede olumsuz hava şartlarına ve dışarıdan gelebilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı üstün koruma elde edilir.

Sayaç panoları alev iletimi yapmaz. Ayrıca nem oluşmasını da önler.  Panoların yüzeyi zamana bağlı olarak pas tutmaz, çizilmez ve bakım gerektirmez. Ayrıca iç kısımlarında termo plastik malzemeler kullanılmıştır. Elektrik panoları elektriğin olduğu her alanda tercih edilebilir. Okullarda, iş yerinde, hastanelerde, otellerde, binalarda, insanlara hizmet verilen tüm yaşam alanlarında sayaç panosu çeşitleri tercih edilebilir.

Sayaç Panosu Fiyatları

Sayaç panoları tasarımına, üretildiği boyuta, kaç adet elektrik sayacı için üretildiğine, sayaç bağlantısı dışındaki işlevlerine göre birbirinden ayırt edilmektedir. Pano modellerinin teknik olarak çeşitliliği fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir etmen. Bu yüzden sayaç panosu fiyatları modelin özelliklerine göre değişiyor.

Farklı üretim seçeneklerine sahip, her bütçeye hitap eden, kaliteli ve estetik sayaç panoları için https://www.ponismetal.com.tr/sayac-panolari  adresini ziyaret edebilir ve ihtiyacınıza uygun bir pano seçerek sepetinize ekleyebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir