19
Eyl
2015

Sürekli Acıkmanın Sebepleri Nelerdir?

Gün içerisinde standart öğünler dışında daha fazla acıkıyor, beslenmenizi daha fazla yapmak istiyorsanız eğer, farklı sebeplerden dolayı siz de acıkıyor, iştahınız açılıyor olabilir. Aşağıda birbirinden farklı sebeplerden birinin sebebiyle siz de gün içerisinde üçten fazla öğün yapıyor olabilirsiniz.

su

su

İlk başta duygusal olarak bir açlık nedeniyle devamlı yemek yiyor olabilirsiniz. Anlık bir öfke, sinirlenme ya da üzüntü, stres gibi durumlar sizlerin yemek yemesini zorluyor, yemek yemeye çağırıyor olabilir.

Uykunuzda eksiklik olduğunda da yine birey, yemek yemeyi ister. Yemek yemenize rağmen içinizde bir açlık hissi varsa, bu durumda fazla uyumamış olmanızdan kaynaklı olabilir. Uykunuzu tam almamış olmanızla beraber aynı zaman içerisinde bünye, hem şeker hem de tuz istekleri de uyandırabilir.

yemek yemek

yemek yemek

Su İle Açlık Hissi Karıştırılır

Genel olarak insanların karıştırdıkları doğal durumlardan biri de su ihtiyacı ile besin ihtiyacı durumlarıdır. İnsanlar gün içerisinde fazla su tüketmediklerinde ve susadıklarında, aslında acıktıklarını düşünürler. Oysaki sadece su içmek, bu acıktığı hissini yok edebilir.

Farklı bir içecek türü olarak asitli içecekler, bireyde genel olarak acıkma hissi uyandırır. Genel olarak asitli içeceklerin diyetler içerisinde olmama nedenlerinden biri de budur. Yediğiniz ve içtiklerinize dikkat ettiğini sürece, siz de sağlıklı beslenir ve istediğiniz gibi açlık hissi yaşamadan rahat edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir