17
May
2017

Saç Ekiminin Önemi Nedir?

Yetişkin erkeklerin çoğunda kellik problemi görülür.  Yaşanan bu durum kimi insanlar için problem olarak gözükmüş olsa da  kelliği imaj haline getirmişlerdir. İnsanlar da kellik problemi yaşamasının bilinen ve bilinmeyen birçok nedeni vardır. Bunlar arasında Genetik sebepler, psikolojik nedenler, çevresel faktörler ve kimyasal etkiler en yaygın olanlarıdır. Kellik probleminin önüne geçilmesi için tercih edilen en yaygın yöntem saç ekimi olmuştur.  Birçok şehirde kurumsal işletmeler halinde saç ekimi yapılır.

saç

saç

Erkeklerin saç ektirmeleri içerisinde en önemli nedeni toplumsal kel insanlara karşı oluşturulan ön yargı olmuştur. Saç ekiminde saçın kök kısmının uygun olması gerekir. Saç ekiminde olması gereken husus  hijyen ve profesyonelliktir. Bu konuda saç ekimi yaptıracak kişilerin firma seçimi konusunda dikkatli olması gerekir. Saç ekiminde müşteri memnuniyeti ilkesi iyi değerlendirilmelidir.

Saç Ekimin Esasları Nelerdir?

Saç ekiminde belirleyici esas kişinin saç dökülmesindeki yoğunluğudur.  Saç ekimi erkek tipi saç dökülmesi yaşayan hemen her hastaya uygulanır.  Saç ekiminde bilinen çeşitli yanlışlar vardır. Bunlardan bir tanesi acı duyma hissinin olup olmadığıdır.  Saç ekiminde hiçbir şekilde hiçbir şekilde acı hissi olmaz.

saç ekimi

saç ekimi

Nedeni ise uygulanan lokal anestezidir. Saç ekimi, saçlı bölgedeki saç köklerinin saçsız bölgeye nakledilmesi işlemidir ve ortalama 5-8 saatlik  işlem yapılır.  Saç ekiminde belirli yaş aralığı 20-65 yaş aralığıdır. Saç ekimi işlemi sonrası saçın deride görünmesi için yaklaşık 6 ay gibi zaman gerekir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir