19
May
2017

Yanlış Kombin Yaşlı Gözükmenize Sebep Olabilir

Bazı giyim hataları sebebiyle olduğunuz yaştan daha büyük gözükmeniz mümkün. Dikkat edeceğiniz püf noktalar sayesinde doğru bir giyim stiline kavuşarak yaşlı görünmekten kurtulabilirsiniz.

Dolabınızdaki Yanlış Parçaları Atın

Siyah renk giysiler her ortama uyum sağlayacak cinstendir. Fakat siyah rengin olduğunuzdan daha yaşlı gözükmenize sebep olduğunu biliyor muydunuz? Siyah renk teninizin daha soluk ve daha kırışık gözükmesine neden oluyor. Bu sebeple açık renkli kıyafetler giymenizde fayda var.

kombin

kombin

Uzun etekler demode bir görüntüye sebebiyet verdiği için daha yaşlı görünmenize neden oluyor. Diz hizanızdaki etekler her zaman en doğru tercih olacaktır.

Dar kot pantolonlar vücut kusurlarınızı ortaya çıkarabilir. Bu noktada likralı yani esnek bir yapıya sahip kot pantolon tercih etmenizde fayda var.

Gözlük takan bir kişiyseniz ya da aksesuar olarak gözlük takmayı seviyorsanız gözlük çerçevenizi doğru seçmeniz oldukça önemli. Koyu renk ve kalın çerçeveli gözlükler olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olabiliyor.

kombinler

kombinler

Fit ve ince yapılı bir vücuda sahip değilseniz jarse kumaş kullanmanız sizi şık değil demode ve vücut kusurlarınızı ortaya çıkaran bir görüntüye sebep olabilir. Bu sebeple her vücut tipinin bu kumaşı kullanması oldukça yanlış bir seçim olacaktır.

Balıkçı yaka kıyafetler genelde sarkan boyun ve gıdık gizlemek için orta yaş üstü kişilerin tercih edeceği cinsten kıyafetlerdir. Son dönemlerde fazlaca moda olmasına rağmen genç kişilerin çok da tercih edilmemesi gereken türden kıyafetlerdir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir