23
Ağu
2015

Hamilelikte Neler Yemelisiniz?

Uzun süredir beklediğiniz haberi aldınız ve bir bebeğinizin olacağını öğrendiniz. Artık bundan kendinize son derece dikkat etmeniz gereken bir süreç başlıyor. Özellikle beslenmeniz ile ilgili olarak yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Bunun kendinizden önce bebeğiniz için yapmalısınız.

hamilelik dönemi

hamilelik dönemi

Hamilelikte Omega ve Proteini Bol Tüketin

Hamilelikte beslenmemle ilgili neler yapabilir diye düşünüyorsanız, öncelikle sık aralıklarla besleyici gıdalar tüketmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bunlar arasında sevmediğiniz gıdalar olsa bile, bebeğiniz için katlanacak ve bu gıdaları da tüketeceksiniz. Mesela bebeğinizin beyin gelişimi açısından son derece faydalı olan cevizi her gün bir avuç kadar yemenizde fayda var. Ardından yine omega zengini olan balığı sevmiyorsanız artık sevmeniz gerekiyor. Fast food yiyecekler, hazır gıdalar, sağlıksız kızartmalar bunlardan olabildiğince uzak durmalısınız. Evet, çok seviyor olabilirsiniz ama bunlar size sadece kilo yapmaktan başka bir işe yaramaz.

gebelik süreci

gebelik süreci

Amacınız gereksiz ağırlık taşımak değilse, bunlardan uzak duracaksınız. Protein açısından zengin olan süt, yoğurt, yumurta, peynir gibi gıdaları her gün tüketmeniz gerekirken, mevsim meyvelerini de rahatlıkla yiyebilirsiniz. Ayrıca gebelik şekerine karşı tetikleyici olan pirinç, makarna gibi karbonhidratları da olabildiğince az porsiyonlar halinde tüketmelisiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir