27
May
2021

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır ?

Bebekler oldukça hassas ve narin canlılardır. Bu nedenle odalarının da onlara uygun olarak tasarlanması gerekmektedir. Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır ? sorusuna cevap ise bebeğinizin sağlığına pozitif etki edecek şekilde olmaktadır. Bir odada genellikle beşik, kıyafet dolabı ve alt açma masası bulunmaktadır. Bebeğiniz küçükken en dikkat etmeniz gereken konu beşik olacaktır. Beşikler bebeğin en çok vakit geçireceği alanlardandır. Bu nedenle en kalitelisini seçmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Küçük vida ya da çivileri ise mutlaka gizlemeniz ve koruyucu bantlar ile kapatmanız gerekmektedir. Birçok beşiğin boyları ayarlanır. Bu da bebeğiniz büyüdükçe ona uygun bir şekilde modifiye edebileceğiniz anlamına gelir.

bebek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır

Dekorasyonda Neler Kullanılır ?

Özellikle Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır ? sorusunun cevabında en önemli konuların başında gelmektedir. Bebekler kaç yaşında olursa olsun iç güdü olarak buldukları her şeyi ağızlarına atmaktadırlar. Bu nedenle ortada süs ya da dekorasyon olması için küçük eşyaların bırakılmaması gerekir. Aksi takdirde bebeğiniz bunu ağzına götürecektir. Önemli olan bir diğer konu da odanın renkleri olmaktadır. Çocuğunuz büyüdükçe renkleri algılama kapasitesi de artacaktır. Odasını renkli ve semboller ile dolu yapmanız hayal dünyasını da genişletecektir. Duvara yapıştıracağınız şekiller ve resimler de küçük yaşlardan beri onların ilgisini çekecektir.

Oyuncaklar yaşı ne olursa olsun her çocuğun ilgisini çeker. Bu nedenle bebek odasında oyuncak bulundurmanız da gerekecektir. Yerlere puf ve yumuşak halı koymanız yere düşen çocuğunuzun acı çekmesini de engelleyecektir.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebekler her şeyi merak eder. Özellikle prizler bu konuya en büyük örnektir. Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır ? konularına dikkat ederken prizleri de kapatmanız gerekir. Prizlere parmaklarını sokmak isteyen bebekler çok büyük bir tehlike ile karşılaşacaktır. Sivri köşeler de büyük bir zarar vermektedir. Bu köşelere yumuşak kenarlıklar takarak bebeklerinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Dekorasyon konusu birçok ebeveynin en çok heveslendiği konulardandır. Odanın genelinde eğlenceli bir dekorasyon oluşturmak her odaya giren kişiye de mutlu etmektedir. Dekorasyon trendlerini inceleyerek odayı döşeyebilirsiniz. Özellikle nötr tonlar son dönemlerde çok sık kullanılmaktadır. Bebekler her zaman kalabalık odaları sever ve uğraşak birçok şey bulurlar. Bundan dolayı da bol bol oyuncaklarının olması hem onları eğlendirir hem de siz işinizi yaparken onları oyalar. Çok kıyafeti olan bebeklere büyük bir kıyafet dolabı gerekir. Bu kıyafet bolluğunun sebebi ise bebeklerin hızlı büyüyor olmasıdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir