06
Haz
2018

Daha Zeki Olmak İçin Neler Yapılabilir? 

Her insan zeka sınırlarını aşmak ister. Daha zeki olmak ve bunu çevresine karşı kullanmak ister. Peki insan zekasının üst seviyelere tırmanmasının formülü nedir, neler olabilir? Ne tarz şeyler yapılırsa zeka üst seviyeye çıkar? İnsanın var olan zekasını basit alışkanlıklar ile daha da arttırmasını sağlayan etkenleri sizler için derledik.

zeka

zeka

Hayatın Her Yerinde Su

Konu her ne olursa olsun su içmek listenin başında yer alır. Söz konusu olan bir insanın olumlu kazancı ise su içmek orada muhakkak vardır. Zekanın gelişmesi hususunda da su içmek en tepede yer alıyor. Günlük hayatınızda bol bol su tüketmeye gayret edin. Bu sizin zekanızı size çaktırmadan geliştirecektir. Bununla beraber arkadaş ortamınızı iyi seçin. Sizden zeki olduğunu düşündüğünüz insanlar ile vakit geçirin, onlarla konuşun ve fikirlerinden yararlanın.

zeki bir insan

zeki bir insan

Kitap okumak her zaman insana yarar sağlayan bir etkinliktir. Bu yüzden sizler de zekanızı geliştirmek adına kitap okuyabilirsiniz. Kitap okuma oranınızı arttırmaya gayret edin. Ne kadar çok okursanız o kadar öğrenirsiniz ve zekanızı geliştirirsiniz. Ara öğünlerde yeşil çay tüketin. Yeşil çay insan sağlığına çok faydalı bir içecektir. Ayrıca zeka gelişimine de katkıda bulunur. Bunun yanında insanın daha güçlü, enerjik ve dinç bir yapıda olmasına olanak sağlar. Gün ortası uykulara da önem vermekte yarar vardır. Gün ortası uykusu da zekayı geliştirir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir