04
Haz
2018

Evliliğin En Önemli Yılları

Evlilik hayatın en kutsal müessesesidir. Evlilik yolunda adım atan insanlar dünyaya yeni insanlar getirmek için de bir adım atmış olur. Mutluluğa karşı başlayan bu yolculuk en başta iki kişilik daha sonra çoğalarak devam eden keyifli bir yolculuğa dönüşür. Peki söz konusu evlilik olduğu zaman kritik süreçleri ne zaman olur evliliğin? Evlilikte bazı yıllar çok kritik olarak gösteriliyor. Bunları bilerek hareket etmeniz önemli.

evlilik

evlilik

Evlilikte 7 Yıl

Evlilik için en kritik dönemler denildiği zaman bunu üçe ayırabiliriz. Bu üçlünün biri evliliğin en mutlu, en hareketli yılları olarak gösterilirken diğerlerinde durum biraz daha farklı oluyor. Evliliğin en mutlu yılı olarak gösterilen yıl 3.yıldır. Pek çok insana göre aşkın ömrü üç yıldır. Bu yüzden de bu üç yıl içinde en mutlu anlarınızı yaşayabilirsiniz partnerinizle. Tutkuyu, aşkı doruklarına kadar yaşayabilirsiniz. Peki ya ilerde?

evliliğin uzun sürmesi

evliliğin uzun sürmesi

İlk 3 yıl gayet iyi gidiyor ama evlilikte 5. yıla gelindiği zaman durumlar biraz değişebiliyor. 5. yıla gelindiği zaman işler biraz daha büyüyor ve evliliğin zor kısımları ile karşı karşıya kalınıyor. Evlilikte sorunlar genellikle bu yıldan sonra başlıyor. Çocuk bakımı, maddi sorunlar ve aşkın, heyecanın eskiye nazaran azalması. İstatistiklere göre en çok boşanmalar 5 yılın sonunda gerçekleşiyor. Böylesine farklı 5 yılın ardından evlilikte 7.yıla gelindiğinde her şey alt üst olabiliyor. Evliliğin en karışık dönemi olarak nitelendirilen 7. yıl sorunların daha çok tırmandığı dönemdir. Bu dönemi atlatan çiftler uzun yıl evli kalabiliyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir