02
Haz
2018

Her Sabah Yatağınızı Toplamanız için Geçerli 4 Şaşırtıcı Neden

Muhtemelen tüm bahaneleri biliyorsunuz ve bir tane de kendiniz kullanmış olabilirsiniz: “Ne gerek var, gece tekrar açılacak.”, “Hiç vaktim yok.”, “Kimse bunu zaten göremeyecek.” ya da “Annem nasıl olsa burada değil.” Mazeretler kolaydır, fakat telaşlı bir günden sonra hafifçe örtülü bir yastıkla pürüzsüz bir şekilde yapılmış bir yatağa uzanmanın zevki ile uyuşan az şey vardır. Bu yüzden her sabah birkaç dakika süren bu iş tüm hayatınızı iyileştirebilir.

  • Güne Güzel Başlarsınız

Bu küçük bir başarı olabilir, ancak gün boyu modunuzu ayarlar. “Her sabah yatağınızı toplarsanız, bunu günün ilk görevini yerine getireceksiniz. Size küçük bir gurur duygusu verecek ve size başka bir görev ve başka bir işi yapmaya teşvik edecektir.

yatak

yatak

  • Sizi Düzenli Olmaya Teşvik Eder

Yatak toplu ise (mükemmel olmasa da) odanın geri kalanının kendine has bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Daha iyisi, yatağınızı düzeltme alışkanlığınız olduğu zaman yatak odanızın görünüşünü diğer şekillerde iyileştirmek için ilham aldığınızı hissedeceksiniz.

  • Verimliliği Arttırır

Günlük yatak hazırlama rutini, iyi bir karar zincirini gün boyunca başlatan ve sorumluluğu üstlenme hissi veren bir anahtar alışkanlık haline gelir. Bu kilit eğilim alışkanlıkları birikerek daha iyi bir refah ve daha güçlü beceriler kazanmanıza yol açar. Çarşafınızı ve yorganınızı düzeltmek için ayırdığınız bir iki dakikaya karşılık oldukça etkileyici sonuçlar, değil mi?

yatak toplamak

yatak toplamak

  • Stresinizi Düşürür ve Enerjinizi Yükseltir

Düzgün bir şekilde yapılmış bir yatak anında bütün odayı huzur ve yeterlilik hissi ile doldurur. Yapılmış bir yatak, kendinizi ve evinizi önemsediğinizi gösterir, bu bakımlı olma ve düzenlilik ruh halinizi yükseltmeye ve duygusal yüklerinizi hafifletmeye yardımcı olur.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir