02
Nis
2017

Uykusuzluk Yaşam Kalitenizi Etkiliyor mu?

Uykusuz gecelerden muzdarip iseniz düşündüğünüzden daha fazla sorun yaşayabilirsiniz. Kalitesiz uykunuzu iyileştirmeniz, daha iyi odaklanabilmeniz, daha sağlıklı olmanız ve de daha mutlu olmanız için önemlidir. Yaşam kalitenizi düşüren uykusuzluğa karşı işte size 5 öneri…

Uykusuzluğu Yenmek için 5 Yol

1- Daha iyi bir yatak: Ergonomik bir yatak, uyurken vücudunuzdaki kan akışını, nefesinizi ve duruşunuzu iyileştirmek için özel olarak tasarlanır. Daha iyi bir yatak sayesinde hep aynı yönde yatsanız bile ağrılar ile uyanmazsınız.

uykusuzluk

uykusuzluk

2- Sabit bir uyku rutini: Vücudunuz belirli bir saatte uyku moduna geçtiğinde, normal uyku saatlerinizin dışında otomatik olarak yorgun hissetmeye başlarsınız. Vücudunuzu belirli zamanlarda uykuya dalmaya zorlarsanız bu gerçekten size çok yardımcı olabilir.

3- Uyku getiren içecekler: Su, sıcak süt, ıhlamur çayı veya şekersiz kakao gibi içecekleri denemelisiniz. Özellikle sıcak süt; vücudunuzu rahatlatmaya yardımcı olur ve yatmadan 30 dakika önce alınırsa gerçekten etkilidir.

4- İyi bir uyku ortamı: Uyku vakti geldiğinde odanızın karanlık ve sessiz olması gerekir. Hatta daha iyi bir uyku için odanızda yumuşak, sakin bir müzik dinleyebilir ya da enstrüman çalmayı düşünebilirsiniz.

uykusuz kalmak

uykusuz kalmak

5- Egzersiz: İyi bir egzersiz gün boyunca vücudunuzun çalıştığından çok daha yorucudur ve uykusuzluk problemi için çok etkilidir. Ayrıca daha sağlıklı olduğunuzda, kanınız vücudunuz boyunca daha iyi dolaşır ve vücudunuz çok daha az toksin içerir, daha kolay nefes alırsınız, bu da geceleri daha iyi uyumanız için harikadır.

Daha iyi bir uyku, sadece her gün canlı olmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel ve zihinsel olarak genel sağlığınızı da etkiler.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir