04
Nis
2017

Renkli Kıyafetleri Kombinlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle yaz aylarında renkli kıyafet ve aksesuarlar kullanmaya bayılıyoruz. Peki her renk her renk ile yakışır mı? Bütün renkleri aynı anda kullanırken şıklıktan uzaklaşmamız mümkün. Bu sebeple bazı püf noktalara dikkat etmeliyiz.

Renkli Giyinmenin Püf Noktaları

Renkli giyinirken bilmemiz gereken en önemli noktalardan birisi kesinlikle renk gruplarıdır. Birincil renkler, ikincil renkler ve üçüncül renkler hakkında bilgi sahibi olmamızda fayda var.

renk

renk

Daha sonrasında kombinleme yapılırken kesinlikle 3 ten fazla rengin kullanılmaması gerekiyor. Renk tonlarını bir denge içerisinde tutmalısınız. Baskın bir renk var ise diğer iki rengi kesinlikle daha hafif tonlarda seçmelisiniz.

Siyah ve beyaz renkleri kurtarıcı renkler olarak bilinir. Her renk ile uyum sağladıkları için kombinlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.  Gri rengi de nötr bir renk olduğu için yine her türlü kombininizde tereddüt etmeden kullanabilirsiniz.

renkli kıyafet

renkli kıyafet

Koyu renkleri genel olarak alt grubunuzda kullanırsanız daha şık ve eğlenceli bir kombin elde edebilirsiniz. Üst bölgeniz için daha canlı ve dikkat çekici renkler kullanabilirsiniz. Üst bölgece açık renkli ve canlı renkli ürünler kullanmak dekoltemizi daha şık gösterir ve yüzümüzün de daha canlı olmasını sağlar.

Moda renk diye aldığınız parçaları bir türlü kendinize yakıştıramıyor ya da kombinleyemiyor olabilirsiniz. Bu durum her kadının başına gelen bir sorun. Bir parçayı moda olduğu için değil kendinize yakışıp yakışmadığına karar vererek satın almalısınız.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir