27
Tem
2015

Kötü Amaçlı Yazılım Nedir?

Teknolojinin gündemde oluşturduğu son model yenilikler ve geliştirilmeye devam eden ürünler hayatımızda yer edinmeye devam ediyor. Dahası bu noktada önemli sektörlerden biri olarak önceliği elinde tutam bilgisayar ve telefonlar için durumlar değişebiliyor. İnternet ortamının yaygın kullanımı ile bazı durumlarda bilgisayar veya telefonlar zarar görebiliyor.

kötü amaçlı yazılım

kötü amaçlı yazılım

Bu durumlar başta girilen sitelerin kötü yazılım amaçlı kullanılması, virüs ve solucanlar olabilir. Bilgisayarınızın güvenlik sisteminde sitelere girildiği anda bazı uyarılar gelebilir. Dosyaların korumasız olması ve güvenli olmaması gibi! Bazı durumlarda ise size yollanmış adsız mailler halinde gönderilebilir. Bu tip mesajların ya da sosyal medya ağı üzerinden sitelere giriş yapılmaması gerekir. Kötü amaçlı yazılım önleme için yapılacak tavsiyelere uyabilirsiniz.

Bilgisayarınızı Kötü Amaçlı Yazılımlardan Nasıl Koruyabilirsiniz?

Öncelikli olarak güvenlik sertifikası olmayan ve virüs içerebilecek programları yüklemeyin. Aynı şekilde size gönderilmiş program reklamları da olabilir. Bu yüzden dikkatli olmalısınız. Az önce de belirtildiği gibi mail ve sosyal ağ üzerinden gönderilen mesajları açmamalısınız. Anti virüs programlarını aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca lisans sertifikalı siteleri kullanabilirsiniz.

Share

You may also like...

1 Response

  1. Gözde dedi ki:

    Bu yazılımlardan nefret ediyorum. Hemen hemen girdiğim her siteden korkar oldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir