30
Mar
2015

Pilates İçin Gereken Malzemeler

Sadece bir kaç aletle yapılan pilates az ekipmanla çok büyük işler başarmanızı sağlayan spor dallarından biridir. Ayak bileği ağırlığı, dumbell, pilates topu, pilates çemberi ve ağırlık topuyla yapılan pilates bu aletlerle harika bir vücuda ve zihin sağlığına sahip olmanızı sağlıyor.

Ayak bileği ağırlığı ile bacak kaslarınızı çalıştırarak spor yaparken kalori yakma oranınızın artmasını sağlar.
Dumbell kol kaslarınızı çalıştırarak kol kaslarında meydana gelen deformasyonları düzeltir ve güçlü kol kaslarına sahip olmanızı sağlar.

pilates minderi

pilates minderi

Pilates Topu ise denge sistemini uyararak duruşunuzun düzelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda bütün vücudu çalıştırır ve esnek bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Pilates çemberi ise ana kasları çalıştırır, bel ve karın bölgesinin şekillenmesine katkı sağlar. Ağırlık topu ise basen ve kalça bölgesinin çalıştırılmasında etkilidir.

Pilatesin Doğru Adresi

Bildiğiniz gibi pilates eğitimi bir çok yerde veriliyor. Ancak pilatesi en doğru şekilde yapmak için siz de 21 Way İstanbul pilates stüdyolarının kapısını çalın. Harika bir eğitim kadrosu ve eğitim arşivine sahip olan 21 Way Pilates Stüdyoları, İstanbul pilates denince akla gelen ilk yerlerden bir tanesi.

pilates topu

pilates topu

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir