17
Kas
2021

Araba ile Yolculuğu Keyfe Dönüştüren Rotalar

Araba ile yolculuğu keyfe dönüştüren rotalar Olarak baktığımızda Karabük- Bartın yolundaki ağaç yoluna girmek büyük bir önem arz ediyor. Normalde ana yoldan gidenler, bu rotadan gidenlerin nasıl bir manzara gördüğünü bilmiyorlar ve kaçırıyorlar.

Karadeniz bölgesinde gezilecek olan birçok nokta var. Örnek olarak sahil kesimine çıkıldıktan sonra sahil yolu takip edilmelidir. Çünkü sağ ve sol taraflarda deniz ve gölleri görmek mümkündür. Dereleri, şelaleleri görmek, Karabük yolunda zaten normal karşılanıyor. Düz bir şekilde yolda giderken sol tarafınızda bir şelalenin olduğunu görmek büyük bir keyif verecektir. Üstelikte genelde bu Şelaleleri görenler yol kenarlarında dururlar ve bu manzaranın keyfini çıkartırlar.

Araba ile yolculuğu keyfe dönüştüren rotalar kısmında manastırlarda karşımıza çıkıyor. Özellikle Karadeniz bölgesinden giderken Trabzon Maçka taraflarında manastırlar bulunuyor. Bu manastırları girmek tarihi dokuları görmek oldukça önemlidir. Çünkü içerisinde yüzyıllar önce yapılmış olan bir doku bulunuyor. Bunları görmeden Karadeniz bölgesinden geçmek büyük ayıp olacaktır.

Rota Oluştururken Karadeniz ve Ege Kıyıları

Eğer Karadeniz Bölgesi’nden geçiyorsa Bolu’nun Abant bölgelerine de gitmek en mantıklısı olacaktır. Çünkü bu bölgenin içerisinde Abant Gölü bulunuyor ve Abant Gölü tarihi bir dokuyu içerisinde barındırıyor. Genel olarak tarih kitaplarında veya güzellik olarak bakıldığında kartpostal derecesinde güzel olduğunu görmek oldukça normal karşılanıyor. Özellikle kış manzaraların da Bolu Abant Gölü mükemmel bir manzara bırakır.

Araba ile yolculuğu keyfe dönüştüren rotalar kısmında ege bulunuyor. Ege taraflarında ise Çanakkale bölgesi önemli bir sahil şeridi olan yerdir. Bunun yanında Marmaris bölgesi de çok önemlidir. Çünkü içerisinde gezilecek birçok deniz, orman ve göl bulunuyor. Üstelik genellikle iç ferahlatan orman manzaraları karşımıza çıkıyor. Daha çok koyların bulunduğu bölgelerde 12 adayı sahil şeridinden görmek bile Mümkün.

Türklerin yunanlardan aldığı Ege bölgesi önemli bir yapıyı içerisinde barındırıyor. Özellikle halkı daha cüretkâr olduğu için gülen yüzlerle karşılanma görmek bu noktada mümkün. Özellikle İzmir bölgesinden geçilecek olursa, Birgi köyüne uğramak yapılacak en doğru rotadır. Çünkü mükemmel bir tarihi dokuya sahip.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir