24
Kas
2021

Arama Motorları İçin İpuçları

Arama motorları için ipuçları arama motorlarında genel anlamda bir yapı mevcut ve anahtar kelime özelliği var. Sayfa içerisinde, arama motorlarında bir anahtar kelime kullanılmalıdır. Bu anahtar kelimelerin ne olduğu ise sayfanın içerisine kelimelerle alakalıdır. Eğer bir sayfanın başlığı, yazıları ve anahtar kelimeleri aynı özelliği taşıyorsa, Google üzerinden yapılacak olan aramalarda ilk sayfalara çıkma olanağı artacaktır. Bu yüzden bir sayfa üzerindeki blog yazıları veya herhangi bir durum yazılacaksa, bu haber yazısı veya gezi yazısı olabilir, aratılacak olan konuyla alakalı başlıklar ve yazılar seçilmeli.

Asıl konu yazıların arasında belirtilmelidir. Yani bir başlık seçilmeli ve bu başlığa göre yazılar yazılmalı. Bunun haricinde ise yazının arasında asıl konu belirtilmelidir. Yani arama motorlarından çıkmak için belirli kurallar çerçevesinde yazı yazmak gerekir. Bu kurallara uyulduğu takdirde sayfalar her zaman bir adım önde olacaktır.

Arama Motoru Kullanımı

Arama motorları için ipuçları olarak bakılacaksa bir diğer yöntem, arıtılan kelimeleri genellikle tekil olması gerekir. Eğer doğru bir kelime yazılırsa bu genellemeye girer. Google üzerinde birçok çoğul kelime var. Ancak tekil olarak yazıldığı takdirde çoğul kelimeler elenmiş olur. Yani istenilen kavrama daha hızlı bir şekilde ulaşılır. Bu yazılacak olan yazılar içinde, arama motorunda aratılacak olan konu için de geçerlidir.

Arama Motoru Nasıl Kullanılır?

Arama motorları için ipuçları arasında bir diğer özellik, sayfanın içerisindeki anahtar kelimeleri tekil olma özelliğidir. Eğer bir anahtar kelime aratılıyorsa veya sayfanın içerisinde bir anahtar kelime yazılacaksa, tekil olması gerekir. Aynı yazılarda olduğu gibi, anahtar kelimelerin de birbirinden ayrı ve tekil olarak yazılması gerekir. Aratılan şeye daha hızlı gidebilmek için konuların çoğuldan çok tekile yönelmesi gerekir. Çünkü çoğullar internet üzerinde geneli kapsar. Tekiller ise sadece hedefe yönelik cümleler içerir.

Üstelik Google üzerinde rahat olması gereken bir nokta var. Büyük veya küçük harf uyumu. Çünkü bu uyum Google üzerinde herhangi bir sorunu teşkil etmez. İster küçük ister büyük yazılsın kelime üzerindeki kurallar belirtildiği gibidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir