07
Ara
2016

Havuz Suyunun Zararları Nelerdir?

Havuz suyunun periyodik bakımları yapılırken genellikle kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Havuz suyunun temizlenmesi kimyasal işlemler ile mümkün olabildiği için ise bu konuda titiz davranılması insan sağlığı açısından önemlidir.

Kullanılan havuz suyu bakım ürünleri insan vücuduna herhangi bir zarar vermemektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından onay alan bu temizleme işlemleri hakkında detaylı bilgi alırsanız içiniz rahat bir şekilde havuza girebilirsiniz.

Havuzdan Hangi Hastalıklar Kapılır?

Havuz Suyunun Zararları Nelerdir?

Havuz Suyunun Zararları Nelerdir?

Yeterli düzeyde dezenfekte edilmemiş olan havuzlardan birtakım hastalıklar kapabilirsiniz. Havuzda yüzen kişilerin vücudunda yer alan flora normalde bulunan bakteriler ile birlikte suya karışır. Genital salgı, mide ve bağırsaktaki bakteriler havuz suyunu kirleten maddelerdir.

Vücudunuz ise bu maddelere temas ettiği zaman deri üzerinde mantar, kulak iltihapları ve idrar yolu enfeksiyonları gibi hastalıklar kapabilirsiniz.

Bir havuzun temiz ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde olduğunu anlayabilmek için Sağlık Bakanlığı ve ilgili Belediye tarafından periyodik bakımlarının yapılmış olması gereklidir. Bakım çalışmalarının raporları ise havuz yetkilileri tarafından herkesin görebileceği bir noktaya asılmak zorundadır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir