22
Tem
2015

 Gebelikte Cep Telefonundan Vazgeçmek Gerekiyor

 

Bütün kadınların düşüdür anne olmak .  Bir kadın gebe olduğunu öğrendiğinde tarif edilmez bir mutluluk yaşar. Artık karnında taşıyacağı yeni bir can vardır. Ancak anne olmak en başta fedakarlık gerektirir. Anne adayı artık 9 ay taşıyacağı canını her şeyden çok düşünür. Bunun için de rahatından, onun yaşamını kolaylaştıran aletlerden uzak durur. Bunlardan biri de cep telefonlarıdır.

gebelikte cep telefonu kullanımı

gebelikte cep telefonu kullanımı

Gebeler Cep Telefonu Kullanmamalı

Bir kadın  gebe olduğunu  öğrendiğinde pek çok alışkanlığından ve zevkinden vazgeçmek zorunda kalır. Bu bakımdan gebelikte cep telefonu kullanmak gerektiğinde dikkat edilmesi gereken kurallar var.

gebelik

gebelik

Gebeler Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli ?

 Her şeyden önce cep telefonu yatak odasına konmamalı. Yatak odasına konacaksa kişi ile cep telefonu arasında en az 1 m mesafe olmalı. İkinci dikkat edilecek husus cep telefonunun kapalı olması.Yatak odasında bulundurulan cep telefonunun uyku kalitesini bozduğu bilimsel olarak saptanmıştır.

gebelik

gebelik

Gebe bir kadın üzerinde kesinlikle cep telefonu bulundurmamalı.Eğer arabada cep telefonu kullanacaksa hands- free set kullanmalı ve  elektro manyetik alanlarda bulunmamaya özen göstermelidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir