08
Tem
2015

Yepyeni iOS9 İçerisinde Hangi Özellikler Bulunuyor?

Apple marka severlerinin tutkusu olan iPhone, hiçbir zaman elden düşmüyor… Akıllı telefon severlerin en iyi telefonu olarak gördükleri ve favori telefon olan iPhone, gerçekten günümüzde ünlü sanatçılardan tutun da birçok iş dünyasında ve benzeri birçok bireyin kullandığı telefon haline gelmiştir.

ios 9 özellikleri

ios 9 özellikleri

Son zamanlarda çok konuşulan konu ise iOS 9 özellikleri oldu. Apple, yeni bir güncellemeyle iOS 8’den sonra gelecek olan iOS 9 için yeni özelliklerinde göze çarpan detayları bizlere gösterdi. Burada önemli detay ise gördüğümüz kadarıyla, Siri oluyor.

iOS 9’da Siri Ön Planda Olacak

Konum, zaman, uygulamalar ya da şarkılar… Nerede ne yaparsanız yapın, Siri her zaman sizin bir adım arkanızda bir sekreteriniz gibi olacak gibi duruyor. Örnek vermek gerekirse, “İş yerine varınca toplantım olduğunu söyle.” Dediğiniz Siri, sizi asla unutmuyor ve hatırlatma olarak iş yerine vardığınızda toplantınızın olduğunu sizlere direkt hatırlatıyor.

ios 9 özellikleri

ios 9 özellikleri

Ayrıca telefonunuzda sizi arayan kişilerden eğer ki daha önce kayıt etmediğiniz bir numara arıyorsa, fakat bu numara e-posta gibi yerlerden birinde kayıtlıysa, iOS bu numarayı sizlerin ekranınıza kim olduğuna dair bir ipucu – bilgi vererek paylaşacaktır.

ios 9 özellikleri

ios 9 özellikleri

Gerçekten iOS9 ile harika yenilikler geleceğe benziyor. Siz de bu güncelleme sayesinde telefonunuzda ayrıcalıklı özelliklerinizi kullanmaya kısa sürede başlayacaksınız.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir