24
Tem
2015

Hamilelikte En Sağlıklısı Egzersiz Yapmak

Hamile bayanlar genelde bu dönemde iken vücudun belli yerlerinde ağrılar yaşayabilir. Bu dönemde spor yapmak ya da egzersiz yapmak aslında en sağlıklı davranışlar arasında yer alır.

Hamilelikte egzersiz kadını ağrılarından kurtarır ve kasların gevşemesine destek sağlar. Bizim önerimiz hamile bayanlara özel egzersizler barındıran pilates yapmanız olacak.

egzersiz yapmak

egzersiz yapmak

Vücuttaki tüm kasları etkin bir şekilde çalıştırabilen bu spor dalı hamile bayanlara için uygun olduğu öneriliyor. Ayrıca hamile iken yapılan egzersizler sayesinde anneler fazla kilo alabilme olasılığından korkarlar.

Hamilelik Dönemindeki Yapılan Egzersizin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Kişiyi stresli hallerden uzak durduran, ileride kendisi için her anlamda zorluk ve sıkıntı yaşatacak olan fala kilolardan kurtaran, kasların gevşemesini sağlayan ve doğum zamanına vücudu hazırlayan egzersizler sayesinde anne adayları oldukça rahatlayacak ve bunun büyük ölçüde faydasını görecek.

hamilelikte egzersiz

hamilelikte egzersiz

Ayrıca egzersiz yapmak hamile bayanların rahat bir uyku dönemi geçirmesine ve sindirim sorunlarından kurtulabilmesine de yarar. Düzenli aralıklarla yaptığınız egzersizin bunlar gibi daha birçok faydasını görebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir