01
Eki
2016

Asena Kimdir?

Asena, oryantalin kraliçesidir dersek abartmamış oluruz. Hayatında iki önemli şey vardır; babaannesi ve dans. Kendini babaannesine ve dansa adayan Asena hayatında yaşadığı zorlukların üstesinden gelmeyi başarmış Dişi Kurt’tur.

Dansla İlk Tanışma

Asena ilk defa 1994 yılının sonlarında dans etmeye başladı. Başlarda gizli gizli dans eden Asena 1998 yılından itibaren profesyonel olarak dans hayatına başladı. Dans etmeye başladığında okuluna da devam eden Dişi Kurt, atletik yapısı ve davranışları ile kısa sürede ilgi odağı olmayı başardı.

Televizyon dünyası ile ilk defa 1995 yılında tanışan Asena’nın ekranlarla tanışmasına Mustafa Topaloğlu vesile olmuştur. Okulunu bırakmayan Dişi Kurt, ekranlarda ancak iki ay görünmüş, ekranlara 1999 yılında yeniden dönüş yapmıştır.

3 yaşından itibaren babaannesi ile birlikte yaşamaya başlayan Asena’nın Türkiye’ye kesin dönüşü ile birlikte dans kariyeri de hızlı bir şekilde ilerlemiştir. Aslen Rizeli olan babaannesinin etkisi ile hem Karadeniz kültürü, hem de Almanya’da yaşamasından dolayı da Alman kültürü ile büyümüş olan Asena aynı zamanda iyi bir sporcudur. Kayak bilen bilen, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Dişi Kurt sahip olduğu genel kültür ile farklı bir insan olduğunu göstermiştir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir