13
Ara
2014

Diyet, Yaşam Tarzınız Olsun!

Kilo dünya genelinde en büyük sorunlardan biri haline gelmeye başladı. Küçük yaştaki çocuklara kadar inen Obezite sorunu çığ gibi büyürken, uyguladığınız birkaç günlük ağır diyetler sizi zayıflatmak yerine bünyenizi alt üst ederek kilo almanıza neden olabilir. Birçok kişi gibi siz de Pazartesi günü diyete başlamaya karar verip Salı günü buna son verenlerdenseniz, diyet yapmayı değil, diyet halinde yaşamayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

diyet yaşam tarzınız

diyet yaşam tarzınız

Ağır diyet listeleri bünyenizi de psikolojinize de yorar. Bedeninizi tamamen aç bırakacak olan diyet listelerini uyguladığınızda birkaç kilo fazlanızdan kurtulabilirsiniz, ama diyeti bıraktığınızda yeniden kilo almaya başladığınızı göreceksiniz.  Bu durumun önüne geçmek için hafif beslenme ve bunu alışkanlık haline getirme yoluna gitmelisiniz. Uzmanların diyet önerileri dikkate alındığında asla açlığın söz konusu olmadığını göreceksiniz. Az yağlı ya da yağsız, kalorisi düşük, fast-food’dan tamamen uzak, sağlıklı ve ölçülü beslenme tarzını alışkanlık haline getirdiğinizde diyet yapma ihtiyacı duymayacaksınız.

diyet yapmak

diyet yapmak

Mevsimlere göre farklı diyet listeleri uygulayabilir, kış diyeti yaparken C vitamini ağırlıklı besinleri tüketmeye dikkat etmelisiniz. Bu sayede kış diyeti sadece kilo kontrolü sağlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, bağışıklık sisteminizin de güçlenmesine yardımcı olur. Sağlıklı zayıflama yöntemleri ve diyet üzerine bilgi almak için http://www.sntlife.com/ güvenilir kaynaklardan biri olacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir