30
Haz
2017

Bisikletçileri Çok Mutlu Edecek EcoHelmet Katlanmış Kask

Suya dayanıklı bir kaplamaya sahip kâğıttan imal edilmiş, katlanabilir, geri dönüştürülebilen bir kask icat edildi. Bisiklet ve motor kullananları çok mutlu edecek gelişme; 2016 James Dyson Tasarım Ödülü sahibi EcoHelmet, New Yorklu tasarımcı Isis Shiffer imzasını taşıyor.

EcoHelmet Kask Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Çocukluğundan beri bisiklet kullanıcısı Isis Shiffer’ın tutkunu olduğu bisikletler için kask kullanmanın zorunluluğu karşısında gördüğü izlenimleri; çoğu kişinin bu önlemi hiçe saydığıydı. Bu boşluğu doldurmak için Shiffer, EcoHelmet’i üretti. EcoHelmet, katlanabilir, geri dönüştürülebilir bir kask ve suya dayanıklı bir malzeme ile kaplı. Düzleştirildiğinde, kask kabaca bir muza benziyor, ancak tam boyutlu bir kask içine alacak kadar genişleyebiliyor. Görüntüsü parti süslerini andırsa da aksine çok sağlam bir yapı içeriyor.

Katlanabilir Kask

Katlanabilir Kask

Kask, gücünü kendi özel petek yapısından alıyor; darbe emici güçleri ile bilinen petek kâğıdı (nakliye endüstrisinde kutu ve dolgu olarak kullanılan) kendisine ilham olmuş. Bu kalıpların hepsinin paralel hücreleri yerine EcoHelmet tasarımında radyal bir desen kullanıldığında her hücrenin esneyerek uzaklaşması sağlıyor. Ön, arka ve yandan gelebilecek darbeleri emen kaskta etkiyi güçlendiren polistiren malzeme kullanılıyor.

Katlanabilir Kask 2

Katlanabilir Kask 2

EcoHelmet’i daha önceki tasarımlardan ayıran en önemli özelliği ise ucuz, çevre dostu malzemeler ve basit tasarımın bir birleşimi olması ve bu kesinlikle EcoHelmet’e bir avantaj sağlıyor. Katlanarak küçük bir çantaya sığabilen pratik, inovasyon ürünü kaskı, yakında pek çok bisiklet malzemeleri satan dükkânlarda görebileceksiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir