02
Tem
2017

Bohem Giyinmenin Püf Noktaları

Giyinme durumu kişiden, kişiye, kişinin yaşına, konumuna göre değişiklikler gösterse de kişi kendisine yakışanı, kendisine yakıştığı bir biçimde giyinmeli.

Giyinmek de tıpkı yemek yapmak gibi, hem çok kolay, hem çok zor. Nitekim hemen herkesin kendince bir giyim tarzı vardır. Kişinin kendisine ait bir stilinin olması ve tarzını yansıtabilmesi son derece özel ve özgün bir durumdur.

İnsan bir pantolon ve bir gömlek ile de kendi tarzını yansıtabilir. Spor, klasik, modern ya da son yılların gözde giyim tarzı olan bohem her biri farklı stillerdir.

bohem tarz

bohem tarz

Son yılların gözdesi ise 1960’lı yılların sonu ile 1970’li yılların başından itibaren dünyayı etkisine alan ama bugün belli bir grubun düzenli olarak tercih ettiği giyim tarzı olan bohem stil.

Ama bohem stil içinde son derece ince detaylar barındıran bir stildir ve eğer bu stile uygun giyinecek iseniz bazı konuları baştan bilmeniz gerekir.

İşte Ufak Detaylar

Bohem stil içinde etnik detaylar barındırır, o yüzden bu stili seçenler öncelikle tepeden tırnağa gözü yoracak biçimde tepeden tırnağa etnik giyinmekten uzak kalmalıdır. Şık olayım derken kokoş görünüme düşebilirler.

bohem giyim

bohem giyim

Seçilen takılar plastik, metalden ziyade, el emeği olan, örgü vb. tarzda olan takılar olmalıdır. Örneğin işlemeli deri bir bileklik, cam bir kolye ile bohem bir görünüm yaratılabilir.

Bilekte süet botlar, tahta topuklu ayakkabılar de ayakkabı tercihleridir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir