28
Eki
2021

Dominos Pizza Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı?

Dominos Pizza ülkemizde 1996 senesinden beri faaliyet göstermektedir. Pizza konusunda adını duyuran bu firma alanında oldukça başarılıdır. Dominos Pizza’nın ülkemizde hatırı sayılır bir şube sayısı mevcuttur. Hemen her ilde bulunan Dominos Pizza birçok müşteri tarafından tercih edilmektedir.

Dominos Pizza ülkemizde Pazar payı oldukça yüksek olan firmalardan biridir. Bu nedenle bayilik almak isteyen yatırımcıların ilk tercih ettiği bayilikler arasında yer almaktadır. Dominos Pizza ise belirlediği şartları yerine getiren yatırımcılara bayilik açma hakkı tanımaktadır. Firma marka adını ve kimliğini korumak adına, bayilik vereceği kişileri titizlikle belirlemektedir. Açacağınız bayiliğin konumuna ve büyüklüğüne bağlı olarak kazancınız değişiklik gösterecektir. Normal bir bayilik en az %60-70 kar elde ederken, havaalanlarında ve kalabalık yerlerde açılan bayiliklerden %90 oranında kar elde edilebilmektedir. Dominos Pizza bayilik almak için gerekli şartları sağlamanız oldukça önemlidir.

Dominos Bayilik Şartları Nelerdir?

Dominos bayilik almak isteyen kişiler ilk olarak gerekli şartları yerine getirmek durumundadırlar. Yapacağınız yatırım bedeli ve geri dönüş süresine bakıldığı zaman Dominos bayilik açmak sizin için oldukça karlı bir iş olacaktır. Dominos bayilik almak için gerekli şartlar şunlardır:

  • Bayilik alabilmek için gerekli yatırım bedelini ödemeniz gerekmektedir. Bu bedel 120 bin dolar olarak belirlenmiştir.
  • Bayilik için gerekli diğer giderler içinde ayrıca 200 bin dolar artı KDV ödemek durumundasınız.
  • Bayilik alacak olan kişi mesai saatlerinde daima işinin başında olmalıdır. İşi başkasına devretme yetkisi yoktur.
  • Bayilik alacak olan kişi Dominos Pizza’nın belirlemiş olduğu eğitimleri almalıdır.
  • Bayilik açılacak dükkânın mutlaka işlek bir yerde olması gerekmektedir. Buralar; AVM, caddeler ve araç ve insan trafiğinin yoğun olduğu yerler olmak zorundadır.
  • Bayilik alacak kişinin açacağı şubede en az %51 hisseye sahip olması gereklidir.
  • Cadde konseptinde açılacak bayinin zemin katlarda olması tercih edilmektedir.
  • Dükkân en az 80, en fazla 150 metrekare alana sahip olmalıdır.
  • Mekânın tavan yüksekliği en az 2,70 metre olmalıdır.
  • Paket servis yapmak için kullanılan araç için motor park alanları bulunmalıdır.

Dominos Bayiliği Nasıl Alınır?

Dominos bayilik alabilmek için ilk olarak Dominos’un resmî sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Firma başvurunuzu onaylarsa sizinle görüşmek isteyecektir. Görüşme sürecinde size sorular soracak ve iş konusunda tecrübenizi ölçeceklerdir. Bayilik vermek istedikleri kişide girişimci bir ruh ve yeterli tecrübe aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan kişilerin açacağı bayilikler yetkililer tarafından incelenir. Bayilikte gerekli şartları sağlıyorsa, bayilik alacak kişiye gerekli eğitimler verilir. Eğitimler sonucunda başarılı olmanız önemlidir. Eğitim süreci yaklaşık 15 gün sürmektedir.

Tüm bu şartları sağladıktan sonra bayilik açma hakkı kazanmış olursunuz. Kurum ile gerekli sözleşmeleri yaptıktan sonra bayinizin açılımını yapabilir ve satışlarınıza başlayabilirsiniz. Bu süreçte Dominos Pizza size gerekli desteği sağlayacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir