21
Eki
2021

Burger King Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı?

Burger King Türkiye’nin hatta dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biridir. Dünya çapında bugün 20.000’den fazla şubesi bulunmaktadır. Hamburger denilince akla gelen ilk markalardan biridir ve hemen her yerde kolayca şubesini bulmak mümkündür.

Burger King oldukça büyük bir markadır ve bu nedenle bayilik almak isteyen çok sayıda kişi bulunmaktadır. Burger King ise bayilik vereceği kişileri marka adını korumak amacıyla titizlikle seçmektedir. Burger King bayilik vermek için bazı şartlar belirlemiştir. Bu şartları yerine getiren ve yatırım bedelini ödeyen kişilere bayilik verilmektedir.

Burger King Bayilik Şartları

Burger King bayilik almak isteyen kişiler girişimci bir ruha sahip olmalı ve gerekli şartları yerine getirebilmelidir. Burger King bayilik şartları şunlardır:

 • Bayilik açılacak şube cadde konseptinde ise mekân genişliği 300 metrekare, AVM konsepti ise en az 120 metrekarelik bir alana sahip olmalıdır.
 • Şubenin ön cephesi minimum 6,5 metre, tavan yüksekliği ise minimum 2,9 metre olmalıdır.
 • Açılacak şube diğer Burger King şubelerinden en az 1,5-2 kilometre uzaklıkta olmalıdır. Yakın mesafede şube açılması yasaktır.
 • Mekân dışarıdan baca sistemine sahip olmak zorundadır.
 • Bayilik eğer cadde konseptinde olacaksa düz giriş olmalıdır.
 • Bayilik eğer AVM konseptinde açılmayacaksa insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlar tercih edilmelidir. (İş yeri, okul ve kamu kurumlarının olduğu bölgeler tercih edilmelidir.)
 • Bayilik almanın bir diğer şartı ise 20 yıllık sözleşme imzalamalıdır.
 • İlk kez bayilik alan kişiler dükkânın kurulum masraflarını ve isim hakkı bedelini ödemek zorundadır.
 • Şubenin en az 100 metrekarelik bir depo alanı olmalıdır.
 • Paket servis tüm şubeler için zorunlu değildir. Bu konuya yatırımcı karar vermektedir.
 • Her ay ciro üzerinden %13 reklam ve pazarlama bedeli olarak alınmaktadır.

Burger King Bayilik Bedeli Ne kadar?

Burger King şartlarını yerine getiren kişiler bayilik alabilmektedir. Bayilik alındığı zaman işletmenin sorumluluğunu 20 yıl boyunca üstlenme hakkına sahip olursunuz. Burger King bayilik fiyatları ise açılacak şubenin konumu ve alanın çapına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak ortalama bir Burger şubesinin yatırım bedeli 500 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu bedel içerisinde KDV dahil değildir.

Burger King Bayiliği Nasıl Alınır?

Bayilik alabilmek için ilk olarak şubenin yeri belirlenip, detaylı olarak fotoğrafları çekilmelidir. Açılacak olan mekânın yer bilgileri TAB Gıda formunda gerektiği gibi doldurulmalıdır. Daha sonra TAB Gıda doldurduğunuz formu inceler ve gerekli kontrolleri yapar. Yatırım bedelini ödeyebiliyor ve diğer tüm şartları sağlıyorsanız, bayilik almaya hak kazanmış olursunuz.

Bayilik almak için şartlar tamamlandıktan sonra gerekli sözleşmeler imzalanır. Bayilik açmaya hak kazanan kişilere TAB Gıda, ücretsiz olarak işletmecilik, pazarlama, kalite- kontrol gibi eğitimler vermektedir. Eğitimler alındıktan sonra şubenin açılış günü yapılır ve şube açılır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir