07
Eyl
2016

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

Günümüzde İstanbul dışında yaşayan insanların birçoğu İstanbul da gezmek hatta yaşamak isterler. İstanbul nüfus bakımından kalabalık bir şehir olduğu gibi tarih bakımından da en önemli şehirdir. İstanbula gezmek için gelen insanlar nasıl ve nereyi gezmesi gerektiği konusunda pek fazla bilgi sahibi değildir. Yedi tepeden oluşan İstanbul’da her yaş grubunun dikkatini çekecek önemli yerler bulunur.

İstanbul’a Kuş Bakışı Bakmanın Adresi Galata Kulesi

Bu yerlerden bazıları Minyatürk Park, Galata Kulesi, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Mısır Çarşısı, Yıldız Sarayı, Panorama 1453, İstanbul Oyuncak Müzesi ve İstanbul Havacılık müzesidir. Minyatürk Park ülkemizde ki birçok şehirde en gözde tarihi ve kültürel yerlerin bir minyatür şekilleri yer alır. Açık Hava müzesin şeklinde olan bu park kültürel amaçlı bir müzedir. İstanbul’a gezmeye gelecek insanlar ziyaret etmesi gereken yerlerden birisi Galata Kulesidir.

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

Galata Kulesinde yaklaşık 60-70 metre yükseklikten kuşbakışı İstanbul’un birçok noktasını izleyebileceksiniz. İstanbul gezisinde ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisi de yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği Bizans İmparatoru Justinyen tarafından yaptırılan Yerebatan sarnıcıdır.  İstanbul’da ziyaret edilmesi gereken diğer yerler ise Topkapı Sarayı, Sultanahmet Cami’dir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir