05
Şub
2016

USB Bellek Nasıl Seçilmeli?

Hayatı kolaylaştıran teknolojinin en önemli fırsatlarından birisi olarak öne çıkan flash bellekler, özellikle dijital dünyada verilerin taşınabilmesi açısından önemli bir rol üstleniyor. Artık büyük mağazalarda dahi son derece uygun fiyatlara satın alınabilecek flash bellekler, çok yüksek bellek kapasiteleri ile de kullanıcılara oldukça verimli bir kullanım sunuyor.

bellek

bellek

 Kaliteli Bileşenlere Dikkat

Tüm özellikleri ile kullanıcıların bireysel ve kurumsal alanda hayatını kolaylaştıran flash bellekler alınırken dikkat edilmesi gereken son derece önemli noktalar bulunuyor. Öncelikle flash belleklerin benzer görünen özelliklerinin yanıltıcı yönüne dikkat edilmesi gerekiyor. Örneğin her iki bellekte USB 3.0 desteği sunuyor ve 64 GB depolama kapasitesi varken biri diğerine göre daha pahalıysa bunun sebebi tamamen içerisinde kullanılan bileşenlerin kalitesinden kaynaklı bir durumdur.

usb

usb

Flash belleklerin küçük ve ince boyutlarda olması her zaman iyi bir özellik olarak kullanıcıların karşısına çıkmıyor. Bunun temel nedeni ise kaliteli temel bileşenlerin genel olarak daha geniş fiziksel alana gereksinim duyduğu gösterilebilir. Flaş sürücüler her ne kadar 3 bin ila 5 bin yazma döngüsüne sahip olsa da bir taşınabilir bellek için son derece yeterli kapasite olarak gösteriliyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir