17
Nis
2017

Boş Duvarları Doldurmanın Yolları

Evlerde dekorasyon yeniliği yaptırmak isteyen insanlar alt ve üst yapıda çeşitli yenilikler yaparken, özellikle kullanılmayan alanları değerlendirmek evinize farklı hava katacaktır. Evlerde ki boş alanların başında boş duvarlar gelir. Günümüzde birçok insan gerek evlerinde gerekse de iş alanlarında boş duvarlarını değerlendirerek dikkat çeken tasarımlara imza atarlar.

duvar

duvar

Yaşam alanlarında  özellikle iç mekanlarda boş duvarları değerlendirmenin bilinen en etkili yolu alanların süslenmesidir.  Boş duvarların değerlendirilmesinde en çok kullanılan aksesuar ürünü ayna olmuştur. Geçmiş yıllarda kare olan aynalar, şimdi de farklı dekoratif şekillerde satılır.   Sadece geometrik şekilde değil hayvan figürleri veya diğer şekilde dekoratif aynaları tercih etmekte mümkündür.  Gelişen teknoloji de ayna figürlerinden birisi de vav şeklinde olan temalardır. Boş duvarların dışından koridorların boş duvarları için kullanılması gereken dekoratif ürünler tablolar olmuştur.

duvar dekorasyonu

duvar dekorasyonu

Boş Duvarlarda Tablo Seçimi

Günümüzde boş duvarların hareketlendirilmesini için kullanılan birçok tablo türü vardır. Tablolar içerisinde kanvas tablolar önemli bir yere sahiptir. Resimlerinizin yer aldığı tablolar için kullanacağınız çerçeveler beyaz renkte olmalıdır.  Yine bu tablolar içerisinde soy ağacı son dönemlerin en çok tercih edilen tablo türlerinden birisidir.  Tasarım ve görüntü olarak son derece şok olan bu tablolar simetrik ve asimetrik olarak yerleştirilerek şık  görüntü oluşturabilirsiniz.

Boş duvar alanların doldurmasını sağlayacak ürünler içerisinde kabartmalı ya da oymalı şık ahşap ürünleri veya Osmanlı tuğrası gibi amblemleri seçebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir