15
Nis
2017

Daha Hızlı Uzayan Saçlar İçin Dikkat

Özellikle bayanların en çok istediği şeylerden bir tanesi de daha hızlı saç uzatmaktır. Yanlış bir kararla saçlarını kestirdikten sonra genelde kadınlar saçlarının tekrar eski boya gelmesi için b birçok yönteme başvurur. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için daha hızlı saç uzatmak için neler yapmamız gerektiğinden kısaca bahsettik.

saç kürü

saç kürü

Hızlı Saç Uzatan Kür

Öncelikle bilmeniz gerekir ki hızlı saç uzaması için dengeli beslenmek şarttır. Çünkü vücut için gerekli vitamin ve mineraller alınmalıdır. Eğer saçlarınızda kırık ve çatallaşma varsa uçlarından aldırmama gibi bir hata yapmayın. Unutmayın uzun saça düşman olan şeylerden bir tanesi de kırık saç uçlarıdır.

uzun saç

uzun saç

Hızlı saç uzatmak için bir başka uygulama ise saç bakımı maskesi şeklinde bir yemek kaşığı çörek otu, susam otu ve 1 yumurta sarısı birbiriyle iyice karıştırılmalı. Bu karışım saçlara özellikle diplerine masaj yaparak sürülüp 15 dakika beklenmelidir. Daha sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Eğer haftada bir kere uygularsınız zaman ile saçlarınızın daha hızlı uzadığını sizde fark edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir