07
Şub
2016

Çocuğu Başarıya Götüren Ailedir

Çocuklarınızı başarıya götüren en önemli sırlardan biri ailesidir. Özellikle anne ve babalarının bu konudaki yaklaşımı onlar için son derece önemlidir. Arkalarında her şartta kendilerini destekleyen bir aileleri olduğunu bilmek çocuklara kendilerini güvende hissettirir.

aile

aile

Aile Eğitim Hayatında Ne Kadar Önemlidir?

Sınav dönemlerinde çocukların daha çok gelgitler yaşadığını düşünürsek, ebeveyn olarak sizlere bu noktada çok fazla görev düşüyor. Onların dersle yatıp dersle kalması demek, stresli bir dönem yaşamaları anlamına gelir. Bu noktada size düşen onların bu stresini bir nebze de olsa hafifletmektir. Belki küçük bir mola verip birlikte sinemaya gidebilirsiniz ya da onun sevdiği farklı bir aktiviteyi birlikte yapabilirsiniz.

eğitim

eğitim

Ona ondan daha önemli hiçbir şey olmadığını hissettirmeniz gerekir. Ama bunu hayatlarının ilk ciddi sınavlarında değil, eğitim hayatına başladıkları ilk günden itibaren yapmalısınız. Bu şekilde daha özgüvenli ve aynı zamanda sorumluluğunu bilen çocuklar yetiştirdiğinizi göreceksiniz. Zaten istatistikler de gösteriyor ki, bu çocuklar ileride gerek iş yaşantılarında gerekse de sosyal yaşamlarında daha başarılı oluyorlar.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir