18
May
2015

Paslanmaz Çelik Çubuk Hakkında

Sanayi sektöründe en çok üretilen malzemelerin başında gelir. Yerli olarak üretildiği gibi, Japon ve Avrupa kaynaklı çelik çubuğu malzemesi de ithal edilir.

Kullanım Alanları Nerelerdir?

Paslanmaz çubuk malzemeler, birçok alanda kullanılır. Günlük hayatta karşılaştırdığımız birçok ürünün hammaddesi, paslanmaz çelik çubuk malzemesinin işlenmesi ile üretilir.

paslanmaz çubuklar

paslanmaz çubuklar

Çeşitli kalitelerde üretilen paslanmaz çelik çubuk malzemesi üretilir. 304 kalite olan paslanmaz çelik çubuk ürünü, en çok kullanılan ürünlerdendir. Genelde çatal ve bıçak gibi mutfak malzemeleri, bu üründen elde edilir. Bu malzemelerden üretilen çatal ve bıçak gibi mutfak eşyalarının arka kısmında, hangi kalite çelik çubuk malzemesi kullanıldığı yazar.

Mesela; 18/8 ve 304 gibi rakamlar çatal ve kaşıkların arka kısımlarında işlenmiş haldedir. 316 kalite paslanmaz çubuklar ise, kalite bakımından ikinci sırada yer alır. Tekne şaftları, korozyona dayanıklı miller ve elastikiyetin gerekli olduğu yerlerde bu malzeme tercih edilir. Daha fazla direncin gerekli olduğu yerlerde ise; “titanlı” yani 316Ti kalite paslanmaz çubuk malzemeler tercih edilir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir