11
Oca
2015

Teknoloji Gelişiyor Ama

Günümüzde teknoloji inanılmaz bir şekilde gelişmektedir. Her geçen dakika elektronik aletler ve iletişim araçlarının çeşitleri artmaktadır. Ve insanların kullanması için piyasaya sürülüyor.

Gelişen teknoloji yer, mekân, zaman tanımaksızın hayatımızın her noktasında ulaşmış durumdadır. Görünüş olarak bu teknolojinin bize faydalı olarak lanse edilmeye çalışılsa da aslında büyük oranda zarar vermektedir.

Teknolojinin Zararları

Teknolojinin Zararları

Bu zararların en önemlisi insanları kendine bağlamak ve teknoloji olmadan kendimizi psikolojik olarak eksik hissetmek. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaşam oldukça kolaylaşmakta ve bununla paralel olarak insan hareketi azalmaktadır.

Teknolojinin Zararları

Geçmişte insanların çoğu özel günleri çok farklı bir şekilde kutlarlardı. Anneler gününde annelerine hediyeler alınır, sevgililer gününde sevgiliye çiçek alınır ve bayramlarda büyükler ziyaret edilirdi. Fakat teknoloji ile bu kadar güzel etkinliklerin yerini mesajlar almıştır.

teknoloji

teknoloji

Ayrıca teknoloji insanları gergin ve stresli bir hale getirmiştir. İnsanlar birbirleriyle diyalog kurmadıkları ve sosyal âlemler de kendilerine farklı bir kişilik yükledikleri için kendi kişiliklerini kaybedip yozlaşıyorlar. Ve diyaloğun az olması nedeniyle de birbirlerine en ufacık şeyde bağırıp çağırmakta ve karşılıklı olarak üzülmektedirler.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir